Mons. Stanislav Stolárik nás pozýva k duchovnému zjednoteniu na májových pobožnostiach. Tento rok v máji chceme prosiť cez Pannu Máriu zvlášť o zastavenie pandémie, ale aj o ochranu od každého vírusu, ktorý ničí telo, ale najmä dušu.

Ako píše:

Prosíme o orodovanie a ochranu aj sv. Jozefa, ktorého si pripomíname hneď 1. mája, keď slávime spomienku sv. Jozefa, robotníka a potrebujeme pomoc aj ďalších svätých.

Takto môžeme vyprosiť aj otvorenie našich kostolov a to, aby sa do nich vrátili všetci, ktorí aj predtým navštevovali bohoslužby, ale nielen oni, ale aby ich začali navštevovať aj iní, ďalší – aby tam boli privedení aj našimi modlitbami. A aby tak, ako sme už dlhý čas prosili, a neprestali sme prosiť, aby 13. mája, na sviatok Fatimskej Panny Márie, sme už mohli spoločne ďakovať v našich chrámoch alebo pri mariánskych stĺpoch, za našu záchranu.

Stiahnite si text mariánskej pobožnosti. Sú to takmer všetko modlitby známe, „overené“ svojou účinnosťou. Všetkých vás pozývam k duchovnej jednote v spoločnej modlitbe každý večer o 19,30. Budem sa ju modlievať na balkóne biskupskej rezidencie, ktorý je oproti mariánskemu stĺpu, ktorý svedčí o vďake Bohu a Panne Márii. Viditeľným znakom nášho zjednotenia v diecéze a so všetkými ostatnými, ktorí sa chcú pridať, bude obraz Rožňavskej Panny Márie v okne rezidencie. Máriin obraz nás zjednocuje a bude zjednocovať, aby sme Ňou vedení šli neustále v ústrety Pánovi.

Obraz Rožňavskej Panny Márie, si dajme aj do okien v dôvere, že ako krv baránka zachránila Izraelitov, tak teraz môžeme pocítiť výraznú pomoc Panny Márie. Môžete použiť aj iný mariánsky obraz, sošku; doma si urobme mariánsky oltárik, ozdobme kvetmi…

Viac o tejto modlitbovej iniciatíve sa dozviete v informačnom letáku „Modlíme sa s Pannou Máriou“.

Prajem Vám milostiplné a radostné prežívanie veľkonočného obdobia s Rožňavskou Pannou Máriou i so sv. Jozefom a zo srdca vám všetkým žehnám.

Mons. Stanislav Stolárik

rožňavský diecézny biskup