Aj tohto roku, už tradične, sa v našej farnosti, v areáli bývalých kúpeľov na Čiernej hore, konala púť pri kaplnke sv. Joachima a Anny, rodičov Panny Márie. Jedným z pútnikov bol aj náš diecézny otec biskup Stanislav, ktorý prišiel sláviť slávnostnú sv. omšu ešte na pozvanie bývalého pána farára Jozefa Fričovského. V krásnom prostredí prírody sme si vypočuli Božie slovo otca biskupa, v ktorom nás povzbudil a vyzval k úcte k životu, pripomenul význam a zmysel života a poukázal na následky toho, keď sa život vytratí. Rovnako zarezonovala dôležitosť rodiny, výchovy a duchovnej formácie v nej. Prítomných veriacich, ktorých sa zišlo v hojnom počte, pozval aj na diecéznu púť na Úhornú a na septembrový Národný pochod za život do Bratislavy. Na sv. omši, ktorú svojim spevom obohatil chrámový zbor z Brezna, sa zúčastnili aj členovia delegácie zo susedného Poľska, z družobnej obce Bledow.

Odchádzali sme z tohto miesta povzbudení vo viere a radostní z prežívania vedomia, že na ceste viery nie sme sami.

Pozrite si fotogalériu.

ThDr. Ján Mihok PhD.