Pozývame Vás na diecéznu púť k Snežnej Panne Márii v Úhornej. V tomto roku je spojená s poďakovaním za dar návštevy sv. Jána Pavla II. v Rožňave, ktorej 20. výročie si toho roku pripomíname (konkrétny dátum návštevy je 13. september 2003). Rovnako si toho roku pripomenieme taktiež 20 rokov od smutnej udalosti, kedy pri púti na Úhornú zahynulo 13 ľudí v autobuse, ktorý sa zrútil z kopca, na ktorom sa nachádza kaplnka Panny Márie Snežnej.

Hlavným celebrantom záverečnej slávnostnej svätej omše bude Mons. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku.

Bližší program nájdete v priloženom letáku (pre zväčšenie kliknite)

Prázdninujúcich mladých zvlášť pozývame

na pešiu púť na Úhornú, ktorá začína v sobotu ráno pred Biskupským úradom v Rožňave o 08.00 hod. ráno, kedy o 8:30 pútnikov na cestu požehná diecézny biskup Mons. Stanislav Stolárik.