ČO JE TO BIRMOVKA?

Sviatosť birmovania, nazývaná jednoducho aj “birmovka” je vyvrcholením duchovnej prípravy kandidáta. Je to prijatie Ducha Svätého, ktoré prebieha vkladaním rúk biskupa ako nezmazateľný znak. Apoštoli prežili vôbec prvý raz zoslanie Ducha Svätého na Turíce. Touto sviatosťou je veriaci akokeby uschopnený na službu v Kristovej Cirkvi. Prijíma dary Ducha Svätého a stáva sa skutočným apoštolom, ktorý bude niesť evanjelium, prinášať svojim životom Krista do svojho okolia a pracovať na úlohách, ktoé Boh pre neho pripravil. Na to je potrebné potom poznať Krista, teda poznať bibliu, tráviť čas v Božej prítomnosti a modlitbe.

ČO SÚ TO TURÍCE?

Turíce je sviatok zoslania Ducha Svätého. Prvý krát došlo k zoslaniu Ducha Svätého, keď boli apoštoli zhomaždení na spoločnej modlitbe po Kristovom zmŕtvychvstaní. Píše sa o tom v skutkoch apoštolov v biblii v druhej kapitole: Sk 2

PRÍPRAVA NA SVIATOSŤ BIRMOVANIA

Príprava na sviatosť birmovania v našej farnosti prebieha, okrem iného, formou stretnutí v sobotu dopoludnia o 10.00 hod (1. skupina) a o 11.00 hod (2. skupina).

1. skupina 2. skupina
Juhas Mastiliaková
Juhas Mulík
Kolesár Mulík
Šomšák Nagyová
Šomšák Nagy
Dragúň Nagyová
Grečková Oravcová
Hajdučková Palušák
Házer Palušáková
Hozová Školník
Hoza Štuller
Kellner Šaršaň
Kubovčík Števáková
Kubovčíková Szekelyová
  Žonda

Všetky ďalšie potrebné informácie získajú birmovanci po pridaní sa do skupiny  Birmovanci Nálepkovo 2022/2023  na facebooku. Požiadajte o členstvo už dnes!