V Katolíckej cirkvi začal Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý každoročne vrcholí 25. januára, sviatkom obrátenia sv. apoštola Pavla. Táto silná tradícia modlitieb za jednotu kresťanov v rámci ekumenického spoločenstva má svoje počiatky za pontifikátu blahoslaveného pápeža Pavla VI. 4. decembra 1965, keď krátko pred uzavretím Druhého vatikánskeho koncilu, pozval ekumenických pozorovateľov na slávenie liturgie v Bazilike svätého Pavla za hradbami, aby sa im poďakoval za ich účasť na koncile.

Témou Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov 2021 je „Zostaňte v mojej láske a budete prinášať veľa ovocia“ (porov. Jn 15, 5-9). Biblické texty vybrali, texty zamyslení a modlitieb pripravili sestry z rehoľnej Komunity v Grandchamp vo Švajčiarsku, ktoré sa denne modlia za jednotu kresťanov ako aj a za cirkvi a veriacich na celom svete a potreby všetkých, predovšetkým núdznych.
Pripojme sa k tejto iniciatíve aspoň touto krátkou modlitbou

Na obrázku môže byť: text, v ktorom sa píše „CoυTIE „Zostašte v mojej láske a budete prinášat' hojné ovocie" (Jn 15, 5-9) MODLIME SA: Všemohúci a večny Bože, ty zjednocuješ rozdelenych a zjednotenych zachovávaš vo svornosti, láskavo zhliadni na všetkych, ktorí veria v tvojho Syna, a ked'že nás posvätil ten istý krst, nech nás spája aj pravá viera a vzájomná láska. Skrze nášho Pána Ježiša Krista, tvojho Syna, ktorý je Boh a S tebou žije a kral'uje v jednote Duchom Svätym po šetky veky vekov. ក Rozkvet Saletini 18.-25.1.2021 TYŽDEŃ MODLITIEB ZA JEDNOTU KRESTANOV“

Zdroj: Saletini Rozkvet