S KORUNKOU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA 🔴🔵
SÚ NA ÚZEMÍ SLOVENSKA  SPOJENÉ ÚPLNÉ ODPUSTKY?

Apoštolská penitenciária vydala dekrét, kde súhlasí, aby nábožné odriekanie Korunky Božieho milosrdenstva bolo spojené za stanovených podmienok s udelením úplných odpustkov. Dekrét sa stal účinným 1. júna 2017.

Úplné odpustky, ktoré môžu získať úprimne sa kajúci veriaci po riadnom splnení obvyklých podmienok (sviatostná spoveď, eucharistické prijímanie a modlitba na úmysel Najvyššieho Veľkňaza), a ktoré je tiež možné aplikovať pre duše veriacich v očistci na spôsob príhovoru, ak:

🙏 nábožne recitujú Korunku Božieho milosrdenstva pred Najsvätejšou Sviatosťou oltárnou, verejne vystavenou alebo uchovávanou vo svätostánku, v kostole alebo v kaplnke nachádzajúcej sa na území Slovenska;

🙏 sa zhromaždia v rodine, v rehoľnej komunite, v združení veriacich, a všeobecne, keď sa viacerí veriaci zhromaždia za nejakým poctivým cieľom a nábožne sa zjednotia s recitáciou danej modlitby šírenou prostredníctvom televízneho alebo rozhlasového vysielania, ktorú rovnakým spôsobom (pred Najsvätejšou Sviatosťou oltárnou) odrieka diecézny biskup alebo ním na to ustanovený kňaz.

⚠️ Tí veriaci, ktorí pre chorobu alebo z iného vážneho dôvodu nemôžu opustiť svoj dom, sa pomodlia Korunku Božieho milosrdenstva, dôverujúc a túžiac po milosrdenstve pre seba a blížneho, môžu taktiež získať úplné odpustky za obvyklých podmienok.

Toto ustanovenie má trvalú platnosť.

Zdroj: Saletini Rozkvet

Chcete sa ju teraz pomodliť?

Pripojte sa zo záznamu na:  https://www.youtube.com/watch?v=8mqOkMgAy0o