Keď sa za čias kráľa Herodesa v judejskom Betleheme narodil Ježiš, prišli do Jeruzalema mudrci od východu a pýtali sa: „Kde je ten novonarodený židovský kráľ? Videli sme jeho hviezdu na východe a prišli sme sa mu pokloniť.

MODLIME SA:

Všemohúci Bože,
ty si dnešného dňa svetlom hviezdy
zjavil svojho Syna národom;
aj my sme ťa už poznali svetlom viery
a prosíme, priveď nás láskavo k sebe,
aby sme vo večnej blaženosti
mohli hľadieť na tvoju velebu.
Skrze nášho Pána Ježiša Krista, tvojho Syna,
ktorý je Boh a s tebou žije a kraľuje
v jednote s Duchom Svätým
po všetky veky vekov.

Zdroj: Saletini rozkvet

Vzhľadom na existujúce obmedzenia týkajúce sa pandémie koronavírusu, otec biskup Mons. Stanislav Stolárik rozhodol o presunutí tradičného požehnania vody v Rožňavskej diecéze (konajúce sa zvyčajne na slávnosť Zjavenia Pána) na sviatok Obetovania Pána a teda na 2. február 2021.