Odpustovú slávnosť ku cti rodičov Panny Márie, svätého Joachima a Anny, sme začali sláviť už v sobotu večer vo farskom kostole sv. Štefana Uhorského spievanou modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva a  svätou omšou, ktorú celebroval vdp. Myroslav Ščerban, kaplán z Gelnice.

V nedeľu 29.7.2018 sme sa stretli v krásnom prostredí prírody pri kaplnke svätého Joachima a Anny v Čiernej Hore. Sme vďační Bohu za to, že k nám prišli pútnici prevažne z gelnickej doliny: z Margecian, Jakloviec, Gelnice, Švedlára, Starej vody, Henclovej, Tretieho Hámru a samozrejme i z Nálepkova. Počas svätej omše zazneli krásne spevy chrámového zboru z Jakloviec v spolupráci s nálepkovskými spevákmi. Úprimné poďakovanie vyjadrujeme kňazom, ktorí nás poctili svojou prítomnosťou: pánovi dekanovi z Gelnice Mons. Dušanovi Lukáčovi, grécko-katolíckemu pánovi farárovi z Brezna Mgr. Jánovi Kovaľovi, grécko-katolíckemu farárovi zo Závadky Mgr. Jurajovi Baranovi, katolíckemu kňazovi zo Smolníka Mgr. Martinovi Keruľovi a stálemu diakonovi z Brezna Ing. Mgr. Rafaelovi Ambrosovi. V neposlednom rade patrí poďakovanie za zorganizovanie odpustovej slávnosti nášmu duchovnému otcovi Mgr. Jozefovi Fričovskému.

Odchádzali sme povzbudení slovami,  ktoré sa počas kázne dotkli našich sŕdc. Príklad jednoduchého života rodičov Panny Márie, rodičov matky Bohorodičky, hoci o ňom veľa nevieme, nám prináša tajomstvo materstva, „duchovného materstva“. K duchovnému materstvu je povolaný každý z nás.  Preto sa máme chopiť úlohy „rodiť“ Krista do tohto sveta.

Mgr. Marcela Kuzárová