Stále nevieš, čo to tá Synoda vlastne je?

Tu si môžeš vypočuť a uvažovať o pozvaní do synody

alebo si môžeš prečítať,  preštudovať i premodliť  dokument Vademecum spolu s Prípravným dokumentom.

Stále si myslíš, že to nie je nič pre Teba, že sú vo farnosti skúsenejší, múdrejší, vyvolenejší, pripravenejší a ďalší  „…ejší“, ktorí sú vhodnejší, aby sa vyjadrili?  Nie! Pre Pána je každý z nás dôležitý, i ten najslabší, najtichší hlas má pre Neho veľký význam! Neváhaj a zapoj sa!

Povzbudzujeme všetkých k hľadaniu odpovedí v atmosfére modlitby, v ktorej očakávajme svetlo práve od Božieho Ducha, ktorého vanutie túžime pocítiť v Cirkvi dnes.

Na našom druhom farskom stretnutí budeme spoločne hľadať odpovede na otázky:

Ako sa  „spoločné kráčanie“  cirkvi pri ohlasovaní evanjelia uskutočňuje dnes vo vašej miestnej cirkvi? Aké kroky nás Duch vyzýva urobiť, aby sme rástli v našom „spoločnom kráčaní“?

Pri hľadaní odpovede na túto otázku sme vyzvaní k tomuto:

– Pripomenúť si naše skúsenosti: Aké skúsenosti našej miestnej cirkvi nám prichádzajú na myseľ pri tejto otázke? – Hlbšie preskúmať tieto skúsenosti: Akú radosť vo vás vyvolali? Na aké ťažkosti a prekážky ste narazili? Aké zranenia odhalili? Aké poznatky z nich vyplynuli?

– Pozbierať plody, o ktoré sa treba podeliť: Kde v týchto skúsenostiach zaznieva hlas Ducha Svätého? Čo od nás Duch žiada? Aké názory treba potvrdiť, aké sú vyhliadky na zmenu, aké kroky treba urobiť? V čom zaznamenávame zhodu (konsenzus)? Aké cesty sa otvárajú pre našu miestnu Cirkev?

Otázky na reflexiu o spoluúčasti na spoločnej ceste Božieho ľudu pri ohlasovaní evanjelia:

Akými pozitívnymi skúsenosťami spoluúčasti spoločného kráčania v našej farnosti sa vieme podeliť ?

Vládne v našich spoločenstvách slobodný a autentický štýl komunikácie, ktorý napomáha rozlišovanie?

V ktorých oblastiach farského života cítime za potrebné zlepšiť spoluúčasť?

Pri domácej príprave si môžete pomôcť nasledovným dokumentom:

Nezabudnite! Stretneme sa vo štvrtok po svätej omši na farskom úrade. Všetci ste pozvaní! (aj veriaci z filiálok )